تبلیغات
سفر | تورهای مسافرتی - آفریقا را از نزدیک ببینید

کاربر عزیز،
به وبسایت سفر | تورهای مسافرتی خوش آمدید

آفریقا را از نزدیک ببینید

اگر شما هم علاقه مند به گردشگری در خارج از کشور می باشید و تمایل دارید آفریقا را از نزدیک ببینید، باید حتما تا پایان این مقاله بی نظیر با ما همراه باشید. ما قصد داریم در این مقاله نکاتی درباره سفر به قاره آفریقا را برای شما بیان کنیم.

Image result for tracel to africa

آفریقای جنوبی کشوری وسیع است که رنگارنگی زیادی از نظر فرهنگ و جاذبه‌های آفاق پویی دارد. بدون برنامه‌ریزی صحیح و اطلاعات بعدی نمی‌توان به این کشور دیدنی و بزرگ سفر کرد. در ادامه با نکاتی درباره‌ی برنامه‌ریزی برای اولین سفر به آفریقای جنوبی، متنوع‌ترین کشور آفریقا، آشنا می‌شویم.

لسوتو (Lesotho) یک کشور کوچک محصور در خشکی است که داخل خاک آفریقای جنوبی واقع شده است. در واقع تمام مرزهای این کشور با خاک آفریقای جنوبی احاطه شده است و برای رسیدن به آن راهی جز سفر زمینی از آفریقای جنوبی نیست.

Image result for tracel to africa

ژوهانسبورگ، آب هوای نیمه گرمسیری دارد. ماه‌های تابستانی یعنی از اکتبر تا آوریل، روزهای گرم و رعد و برق عصرگاهی و غروب‌های خنک را تجربه می‌کند. ماه‌های زمستانی یعنی از ماه مه تا سپتامبر، روزها آفتابی و خشک و شب‌ها سرد هستند. دمای هوا در ژوهانسبورگ به قوه ذاكره ارتفاع بالای شهر، معمولا ملایم است. میانگین زیادترین دمای هوا در طول روز در ماه ژانویه ۲۵ ساقه پایگاه و در ژوئن ۱۶ مقیاس سانتیگراد است. شاخص فرابنفش در ژوهانسبورگ در فصل تابستان اضافه رفعت است و به ۱۴ تا ۱۶ می‌رسد که این میزان به خاطر ارتفاع اوج و نزدیکی به خط استوا است.

زمستان آفتابی‌ترین دوره‌ی سال است؛ دمای هوا در روزها ملایم است و شب‌ها در ماه‌های ژوئن و جولای به ۴ منصب اشل می‌رسد. گهگاه دمای هوا در طول شب به زیر صفر هم می‌رسد. بارش برف به ندرت و بسیار کم اتفاق می‌افتد. میانگین میزان بارش سالانه‌ی باران ۷۱۳ میلی‌متر است که بیشتر آن در فصل شتا اتفاق می‌افتد.

Image result for tracel to africa

جمهوری آفریقای جنوبی کشوری در جنوب آفریقا و در سواحل دو اقیانوس اطلس و هند است. این کشور سه تختگاه متفاوت دارد. قوهٔ مجریه در پرتوریا، پارلمان در کیپ تاون و قوهٔ قضائیه در بلوم فونتین مستقر است. پرجمعیت‌ترین شهر آن نیز ژوهانسبورگ است. به دلیل هجرت آفریقای جنوبی از لحاظ نژادی زیاد متنوع است. بزرگ‌ترین جمعیتهای دورگه و اروپایی و هندی در آفریقا در این کشور مستقر هستند. سیاه‌پوستان آفریقای جنوبی کمتر از ۸۰ درصد جمعیت این کشور را تشکیل می‌دهند.

آفریقای جنوبی ۱۱ صلح رسمی دارد؛ ۹ واژه سازش از زبان‌های آفریقایی خانوادهٔ بانتو و دو اصطلاح اروپایی؛ یکی تعبیر آفریکانس که از هلندی فطرت گرفته و اصطلاح اکثریت سفیدپوستان و دورگه‌های این کشور است و دیگری اصطلاح انگلیسی که در تجارت و عرصهٔ عمومی استفاده زیادی دارد.
به علت تبدل نژادی در کشور آفریقای جنوبی، فرهنگ «واحدی» در این کشور نمی‌توان یافت.  این کشور از قلیل کشورهای آفریقایی است که در آن هیچ وقت کودتا نشده و انتخابات منظم در طول یک سده اخیر در آن برگزار شده‌است. با این حال اکثریت سیاهپوستان تا سال ۱۹۹۴ دارای حق رای نبود.موضوعات مرتبط

سفر به قاره آفریقا ،