تبلیغات
سفر | تورهای مسافرتی - به کجا سفر کنیم

کاربر عزیز،
به وبسایت سفر | تورهای مسافرتی خوش آمدید

به کجا سفر کنیم

در این پست از وبلاگ تور های مسافرتی به برسی مناطقی از ایران که شاید شما با ان اشنا نمی باشید و به سادگی به دلیل نزدیک بودن آنها بتوانید از این مقاله استفاده کرده و با کمترین هزینه یک سفر عالی را داشته باشید پس با پست به کجا سفر کنیم همراه باشید تا این نقاط ایران را بهتر و بیشتر بشناسید.


به کجا سفر کنیم

اوروساباط یکی از روستاهای بخش مرکزی قزوین می رایحه و دارای 900 نفر جمعیت می باشد.اکثریت مردم این آبادی لر زبان بوده و از طریق کشاورزی و دامداری و کارهای خدماتی وقت گذرانی ارتزاق می کنند.روستاهای کوهگیر،سفیده کش،بوزولین،نجم آباد،زویار و همت آباد همسایگان این آبادانی می باشند و حیث وصل و انفصال به این واحه باید از محور قزوین رشت استفاده کرد و پس از پشت سر گذاشتن ناصر آباد و زویار به این واحه رسید.اکثر خانم های این روستا کارآفرین بوده و بهطور دسته جمعی گوجه فرنگی چیده شده و فروخته نشده از زمین زراعی را تطور به رب گوجه فرنگی کرده و آن را فروخته و از این طریق بابت خود راه امرای معاشی بسیجیده کرده اند.از عداد رسم های این شهر در زمان وصلت و طلاق به این صورت است که رسمی درعوض جهت داماد به سم سرتاشو دارند که در آن راجع به حساب داماد پول جمعع می کنند و درحین مراسم عروسی دو ورزش چوب نیرنگ و جدی و کشتی همیشه مرسوم بوده و همچنان ادامه دارد.

دهستان بسطام یکی از دهستان شهرستان قبیله لرستان می رایحه که دارای 25 عمارت که روستا های پر جمعیت ان شامل روستای سراب چنار که مرکزیت دهستان بسطام را دارد که مجلس شهدای فرهنگی بسطام که تعداد 2 دبیرستان پسرانه و دخترانه با 176 دید آموز و تعداد 12 مدرسه ابتدایی با تعداد 469 نفر فضل آموز ددختر و پسر را تحت پوشش دارد که جهت ترفیه حال آموزگاران و دبیران و بینش آموزان بیشتر کار های اداری آنها در این مرکز اعمال می گیرد عمران ده های دار ماهی مرکز 2 دبیرستان پسرانه شهدای سپید کوه و دخترانه فضل می شمیم .
با پشت سر گذاشتن دو سوم جادۀ هزار در قلب منطقۀ البرز مرکزی، به محلی مسمی به دو نوكر پنجاب می رسید. این دو روان و جاده ای خاکی که سلك مواصلاتی نمارستاق نام گرفته، از آبادیهای قربانی نثار چون پنجاب، سوا، شیخ محله، کلری، دیوران عبور کرده و سرانجام به رفاه و خرابی بزرگ نمارستاق در کنار رودخانۀ خروشان آن که سرچشمه از کوههای ناظر و شکر لقاس دارد می رسید. اواخر خرداد ماه كامل بلوز ركابی موقع است. و هوا رو به گرمی است. از پلی بر رودخانه عبور کنید، در مسیری پاکوب قرار می گیرید و به سوی غرب ادامۀ مسیر دهید. پس از یک ساعت به دشت وسیع و بی انتهای دریوک می رسید. تمامی دشت نزه را طی می کنیم و به سوی جنوب مایل شده، وارد دره کوچکی در پای قلل لهرا می شوید.