کاربر عزیز،
به وبسایت سفر | تورهای مسافرتی خوش آمدید

پارک های جنگلی در ترکیه

سفر به ترکیه در ایام مختلف سال بسیار جذاب است و توریست های بسیاری را در ایام مختلف سال در این کشور مشاهده می نمایید. یکی از جاذبه های گردشگری این کشور که یکی از دلایل جذب این توریست ها می باشد پارک های جنگلی در ترکیه است که در این پست به بررسی این موارد خواهیم پرداخت.

Image result for Forest parks in Turkey

 

پارک جنگلی «ییلدیز» (Yildiz) در منطقه بشیکتاش یکی از تاریخی‌ترین و قدیمی‌ترین پارک‌های استانبول به حساب می‌آید. این پارک عظیم که بین محله‌های اورتاکوی و بشیکتاش و در فاصله کاخ‌های چراغان و ییلدیز واقع شده، در زمان حکومت عثمانی ساخت شده و در طول تاریخچه مدعو :صفت خوانده دعوتی سلاطین عثمانی مختلفی بوده است. این پارک زمانی شکارگاه امپراتور سلیمان بوده است.


Image result for Forest parks in Turkey

در زمان سلطان عبدالحمید دوم فضای پارک برای جایگیری ساکنان کاخ سلطنتی اختصاص داده شده بود. در ابتدا قرن ۱۹ کاخ ییلدیز در جریان پارک احداث گردید و نام پارک به ییلدیز شهرت یافت. در این زمان علاوه بر کاخ، دیوارهایی بلند در حواشی پارک کشیده شد و دریاچه‌های مصنوعی و خانه‌های کوچکی نیز در فضای این پارک جنگلی بزرگ احداث شد.

پارک جنگلی آتاتورک، یکی از مراکز تفریحی بسیار مهم در آنکارا تلقی می‌شود و دارای باغ وحش، كافه و محل‌هایی برای پیک نیک، می‌باشد و محصولات متنوعی نیزدر این پارک ترکیه تولید می‌کند .  بسیاری از تفریحات آنکارا در حومه شهر و قرار دارند و وسایل نقلیه عمومی برای دسترسی به آنها وجود دارد . برای این پارک اتوبوس، مینی بوس و قطار وجود دارد .


Image result for Forest parks in Turkey


پارک های معمولی اغلب فضاهای سبز وسیع و درخت دارند. در استانبول هر درختی که وجود دارد باید در جای خود بماند. بنابراین درور برای حفظ جنگل، عمیق ترین آروین که با کمترین لمس آراسته می شد را متصور شد و به طراحی عمودی فکر کرد. طرح جامع آن ها شبکه ای از امکانات و قاعده زنده ای از مکان ها برای بازدیدکنندگان بود که به جای دیکته کردن یک مسیر خاص در پارک، مقدار بی شماری مسیر خطی تامین می کند که به بازدیدکنندگان رخصت می دهد اکتشافات غیرمنتظره ای در سفر خود داشته باشند. برای رسیدن به این نوع پارک، آن ها پنج ناحیه با شخصیت های منحصربفرد را متصور شدند:

پلازا که در ورودی است و مکانی برای دور هم جمع شدن است. لوپ که مجموعه ای از تاب ها و بانوج ها در بالای جنگل است. آبگیر که مردم را دعوت می کند در یک گودال توپ غول پیکر جست و خیز کنند. تارها که شامل گذرگاه های پیاده پیچ در پیج بالای سطح زمین و یک ترامپولین در مرکز است. بیشه که یک مسیر شبیه ماز است و مجسمه هایی در سراسر آن قرار دارد مانند آبنمایی که شبیه یک مکعب است و بازدیدکنندگان می توانند در میان آن بایستند