تبلیغات
سفر | تورهای مسافرتی - یک ایده جالب برای مسافرت

کاربر عزیز،
به وبسایت سفر | تورهای مسافرتی خوش آمدید

یک ایده جالب برای مسافرت

یکی از جالب ترین جاهایی که در وب گردی شخصی خودم توانستم برایتان پیدا کنم، جنگل شناور بر روی خلیج هوم بوش در شهر سیدنی است.
واقعا کافی ست تا نگاهی به تصاویر این منطقه توریستی بی نظیر بیندازیم تا برای بازدید از آن قانع شویم!

جنگل شناور بر روی خلیج هوم بوش
جنگل شناور بر روی خلیج هوم بوش، در شهر سیدنی

بر روی آب‌های آرام خلیج هوم بوش در سیدنی، کشتی قدیمی و متروکه‌ای وجود دارد که به یک جنگل شناور مبدل شده است. در طی سالیان دراز، درختان و بوته‌هایی بر روی بقایای این کشتی متروکه رشد کرده و جنگلی زیبا را بوجود آورده‌اند که بسیار مورد توجه‌ی عکاسان و گردشگران قرار گرفته است.

وب سایت کجارو، گردآوری جالبی را از این مکان دیدنی به وجود آورده که با هم نگاهی به آن میندازیم:

منطقه‌ی غنی و ثروتمند اطراف خلیج هوم بوش (Home bush) که در ساحل جنوبی رودخانه‌ی پاراماتا (Parramatta) و در منطقه‌ی inner west سیدنی واقع شده است، روزگاری محلی بوده که انواع مواد زاید و زباله‌های صنعتی در آنجا تخلیه می‌شده است. گذشته از این مواد زاید، کشتی‌های خارج از رده و غیر قابل استفاده نیز در این خلیج رها می‌شده‌اند. شرکت‌های خصوصی ماهیانه مبلغی را به سازمان خدمات کشتیرانی پرداخت می‌کردند و کشتی‌های فرسوده‌ی خود را به این خلیج بکسل می‌کردند تا اینکه کشتی‌ها اوراق شود و بخش‌هایی که مجددا قابل استفاده است، مانند قسمت‌های فولادی کشتی، بازیافت شده و دوباره مورد استفاده قرار بگیرد.

جنگل شناور بر روی خلیج هوم بوش
جنگل شناور بر روی خلیج هوم بوش، در شهر سیدنی

جنگل شناور بر روی خلیج هوم بوش
جنگل شناور بر روی خلیج هوم بوش، در شهر سیدنی

فکر می کنم یک هتل 3 ستاره هم در دور و اطراف این منطقه بود، در کل..! جای خوبیست برای دیدن! بیشتر مردم بومی سیدنی با این مکان آشنا هستند؛ اگر شما قصد دارید تا سفری به این کشور داشته باشید یا اینکه در آن جا آشنا دارید، حتما به او بگویید این جا را ببیند! خودتان هم بروید!

منبع: جنگل شناور بر روی خلیج هوم بوش، سیدنیبرچسب ها

، ، ، ،

موضوعات مرتبط

اطلاعات سفر به استرالیا ،