کاربر عزیز،
به وبسایت سفر | تورهای مسافرتی خوش آمدید

5 موردی که باید در خرید بلیط چارتر هواپیما به آن توجه کرد

امروز در این مقاله سعی داریم به شا عزیزان که قصد رزرو بلیط هواپیما و سفر با هواپیما دارید، در نوع بلیط خریداری شده تان کمک کنیم تا بتوانید با کمک سفرمی بهترین انتخاب را برای سفر خود، برگزینید:

در این مقاله ما تمام زیر و بم بلیط های چارتر را برای شما مسافران عزیز تضیح داده ایم تا بتوانید خودتان بهترین مشاور سفر خود باشید.

یکی از انواع بلیط هواپیما، بلیط چارتر است. خرید این نوع بلیط، با نوعِ دیگر بلیط هواپیما، یعنی بلیط سیستمی، تفاوت‌هایی دارد که باعث می‌شود مسافران تا حد زیادی در خرید بلیط چارتر مردد و سردرگم بمانند. اما به راستی چرا چنین اتفاقی می‌افتد؟ برای خرید بلیط چارتر باید چه نکاتی را رعایت کرد تا دچار ضرر و زیان نشد؟ و اینکه بلیط چارتر معتبر، چه مزیتی نسبت به بلیط سیستمی دارد؟ در اینجا قرار است تا به تمامی سوالات شما پاسخ داده شود تا بتوانید در نهایت، بهترین خرید بلیط هواپیمای چارتری و مطمئن‌ترین سفره هوایی را داشته باشید.


1 - پرواز چارتر چیست؟

شاید مهم ترین بخش حل یک مسئله؛ شناخت کافی و کامل صورت مسئله باشد، این که سوال چیست و شما قرار است چه جوابی بدهید.

پیش از ذکر هر نکته‌ای، باید تعریف دقیق و صحیحی از پرواز چارتر داشته باشیم. پرواز چارتری به پروازی گفته می‌شود که در آن، همه‌ی صندلی‌های یک هواپیما و یا چندتایی از آن‌ها، توسط آژانس‌های مسافرتی اجاره می‌شوند. این نوع پرواز، بیشتر در مسیرهای پر رفت و آمدی مثل تهران - مشهد کاربرد دارد. از صندلی‌های این پرواز، هم در تورهای گردشگری استفاده می‌شود و هم مستقلا آن‌ها را به‌فروش می‌رسانند.


2 - آیا افسانه‌‌هایی نظیر: «کیش، 30000 تومان» واقعیت دارد؟

امروزه همواره مسافران تحت حملات تبلیغاتی ای مانند پیامک های قیمت بلیط هواپیما آن هم بسیار ارزان قیمت قرار دارند.اما این تبلیغات تا چه حد حقیقت دارند؟

در پروازهای چارتری؟ بله! این موضوع، دلیل محکمی هم دارد و آن هم این است که؛ از آن‌جایی که هزینه‌ی ناشی از پر نشدن پروازهای چارتر، به گردن آژانس‌های هواپیماییِ اجاره کننده‌ی آن پرواز است، در صورتی‌که صندلی‌هایی در پرواز چارتر خالی بماند، قیمت آن‌ها پایین‌تر می‌آید تا زودتر به فروش برسند.

سفر های هوایی


3- آیا می‌توان بلیط چارتر را استرداد کرد؟


در یک کلام، خیر!ویژگی بلیط های چارتی این است که غیر قابل استرداد می باشند.  بلیط چارتر، بر خلاف بلیط سیستمی، قابل استرداد نیست و خریدار باید در زمان خرید این نوع بلیط‌ها، حتما حواس‌اش را جمع کند و فقط اگر از برنامه‌ی سفرش کاملا مطمئن است، این نوع بلیط را خریداری کند.


4- آیا بلیط چارتر، برای همه‌ی مسیرها به‌فروش می‌رسد؟

درباره این سوال نمی توان نظر قطعی داد چرا که ارائه بلیط ها، چندان مرتب و قطعی نمی باشند.

نمی‌توان با اطمینان گفت که بلیط چارتر برای تمامی مسیرهای داخلی و خارجی وجود دارد یا نه، چراکه بیشتر فروش بلیط چارتر، برای مسیرهای خاص و البته پرپرواز است؛ اما اگر بخواهیم بیشترین بلیط‌های چارتری برای پروازهای داخلی را برشماریم، می‌شود به پروازهای مشهد، کیش و اهواز اشاره کرد که در اکثر مواقع، بلیط چارتر دارند.


5- آیا همه‌ی بلیط‌های چارتر، به یک اندازه معتبر هستند؟

یکی از اساسی ترین و پایه ای ترین سوالاتی که باید به آن پاسخ داده شود، این می باشد که بسیاری از مسافران را نیز سردرگم می کند.

در پاسخ به این سوال، باید یک «نه»‌ی جانانه بگوییم؛ چراکه اگر چارترکننده معتبر نباشد، ممکن است پس از فرآیند خرید، مشکلاتی برای مسافر پیش بیاید و تمامی این‌ها به دلیل بداخلاقی‌هایی است که در بازارهای نامعتبر چارتر وجود داشته و مسافر باید با انتخاب کانال صحیح برای خرید بلیط هواپیما، از آن‌ها اجتناب کند.


سامانه‌ی فروش بلیط هواپیما www.safarme.com توانسته است با فروش بلیط چارتر از معتبرترین چارتر کننده‌ها، تمامی نگرانی‌های موجود و مسایلی که تا به این‌جا گفته شد را رفع کند. شما با خرید بلیط چارتر از سفرمی، دیگر لازم نیست نگران کنسل شدن ناگهانی و یا جعلی بودن پرواز باشید. سفرمی نه تنها اعتبار بلیط چارتری را تضمین می‌کند، بلکه در صورت کنسل شدن پرواز چارتر که ممکن است در یك درصد مواقع پیش بیاید، هزینه را تا دو برابر قیمت بلیط چارتری به مسافر بازمی‌گرداند. به این‌صورت، دیگر لازم نیست در خرید بلیط چارتر، دست و دل‌تان بلرزد. با سفرمی، دل‌تان قرص خواهد بود و پروازی آرام و مطمئن خواهید داشت.