تبلیغات
سفر | تورهای مسافرتی - آگرا

کاربر عزیز،
به وبسایت سفر | تورهای مسافرتی خوش آمدید

آگرا

یکی از جذاب ترین و متفاوت ترین مقاصد توریستی دنیا را می توان هندوستان دانست.این کشور با طبیعت و مناظر بکر و تکرار نشدنی اش، با مقبره ها و کاخ های مجلل اش، همواره یکی از بهترین مقاصد گردشگری برای مسافران خوش سلقه محسوب میشده.

lآگره به عنوان محل زندگی و شهر تاج محل ، یکی از عجایب  هفتگانه دنیای  باستان ، یکی از محبوب  ترین شهر ها و یکی مقصد  توریستی  گردشگری  داغ به شمار می رود که ما در این مقاله از چوپانان به آن بپردازیم.  این شهر در ایالت  اتارگرداش  در شمال  هند در فاصله ۲۰ کیلومتری دهلی  واقع است . در این شهر  سه محل  به رسمیت شناخته  شده  میراث  جهانی  سازمان جهانی  یونسکو وجود دارد که شامل محل های معروفی  شامل  تاج محل ، فاتح گورسیکری  و قلعه آگره است . این شهر که به عنوان پایتخت  امپراطوری  مغول  بکار رفته است . و آنرا به شهر  باشکوهی  در هند تبدیل کرده است ، دارای تعداد بسیار  زیادی  بقعه  و مقبره و بناهای عظیم فراوان است .در طی مسیرتان دوره گردها و افراد بازارسیاه، در اطراف شما حضور خواهند داشت و شاید برایتان این آزار دهنده باشد. دو مکان  مهم در شهر  آگره ،  قلعه آگره و تاج محل است که  قابل  قیاس  با هیچ یک از دیگر  مکان های جذاب  نزدیک نمی باشد .

Agra
Agra

تورلیدر های ارزان قیمتیدر مسیر برای کمک به شما وجود دارند. شما از این شرکت و کمپانی  راهنمای  انگلیسی  مطلع ،  لذت خواهید  برد . در اولین نگاه ،  شما مجذوب  تاج محل  خواهید  شد و لحظه ای که چشم شما  به این آرامگاه و بقعه  باشکوه می افتد ،دلیل انتخابش به عنوان یکی از عجایب هفت گانه جهان را میفهمید.
Agra
Agra
طبق تاریخ این بنا، امپراطور  جهان شاه،  این بقعه و آرامگاه را برای عزیزترین همسرش  احداث  نمود و این  بنای  تاریخی  یادبود ،  به واسطه سنگ های  مرمری  سفید  رنگ متمایز  است . تاج محل  در هند دلالت بر قصر پادشاهی  دارد و اعتبار  آن از این قصر  پادشاهی  است و یکی از زیباترین  بقعه های  باستانی و شایسته در کل جهان است . تاج محل یک نشانه  کار  مهم به شمار می رود که معماری مسلمانان هندی را در رنگ های  واقعی  آن نشان می دهد . جلسات مختلف بازدید از تاج محل در طول  شب و روز به غیر از ایام تعطیل و جمعه  برای علاقمندان  فراهم  شده است . چون روزی  است که برای مسلمانان روز  استراحت و عبادت است . قداخلتاج محل، نیازمند دیدن با چراغ قوه دارد و شما متوجه حضور انواع جواهرات قیمتی در داخل آن می شوید. در تاج محل  هیچگونه  آثار  نور  و روشنایی  وجود ندارد . بر این اساس  شما نمی توانید بهترین  تجربه  را در شب  انتظار  داشته باشید ، و دوربین های عکاسی  حتی مهمترین  تصویر را ارائه نمی دهند.بعد از تاج محل؛ قلعه  آگرا، مهمترین پربازدید ترین قطب گردشگی دیگر در این شهر است که شباهت  نزدیکی با قلعه سرخ  دهلی  نو دارد،  اما بسیاری  بهتر از آن حفظ  شده است . این مکان،  بیشتر  دارای  یک کاخ  و قصر  و به طور  همزمان یک ساختار  دفاعی است و عمدتاً  با استفاده از ماسه سنگ های  قرمز رنگ ساخته شده است . در عین حال باغ های  جذابی  در آگره برای علاقمندان  وجود دارد که از آن جمله می توان  به باغ  بوامی و باغات  رام اشاره کرد .در مجاورت  رودخانه یامونا،  باغات  مهتاب  باغ  واقع شده است که در آن می توانید بعد از لذت بردن از مناظر جذاب تاج محل  به آرامش  برسید . معابد  موجود در آگره ، حجم عظیمی از منطقه جذاب گردشگری است که در آن معابد  معروفی  قبل  بالکش وار ، معبد منکاشوار  و کایلاس  قرار دارد . محل  جالب توجه دیگر گردشگری  ،  سیکاندرا است که معبد  اکسیر  و مسجد جامع،  مرکز  یادبود  چینی کارمورا  در آن جای دارد .

برچسب ها

، ،

موضوعات مرتبط

سفر به قاره آسیا ،