کاربر عزیز،
به وبسایت سفر | تورهای مسافرتی خوش آمدید

نارین قلعه، جاذبه گردشگری مهم تفلیس

گرجستان یکی از کشورهای تاریخی و زیبای قاره سبز، اروپا است که هر ساله مردم زیادی از سراسر جهان بخصوص کشور خودمان، ایران به آن سفر می کنند تا از جاذبه های گردشگری آن دیدن کنند و اوقات خوشی را پشت سر بگذارند. پایتخت این کشور، تفلیس است و در مقاله پیش رو قصد معرفی یکی از بناهای تاریخی این شهر را داریم.

نارین قلعه

نارین قلعه تفلیس که در گرجستان واقع است یکی از برترین جاهای دیدنی این کشور است که در سده ۴ میلادی و احتمالا توسط ایرانی ها ساخته شده است گرجی ها به این قلعه که نارین قلعه نامیده می شود ناری کالا می گویند و البته چندین بار هم تغییر نام پیدا کرده است به گونه ای که در زمان قدیم نام آن گرجی شوریس  بوده است.

نارین قلعه تفلیس


پادشاهان روس، ایرانی، عرب، ترک (عثمانی) و گرجی هر کدام در زمان خود قسمت هایی را به این ارگ اضافه نموده اند، اما شالوده اصلی برج و دیوارها در سده 8 میلادی توسط امیران عرب ساخته شده است.

نارین قلعه تفلیس

نارین قلعه تفلیس یکی از زیباترین و البته مهمترین پایگاه پدافندی تفلیس بوده و تمام فرمانروایان در این محل جمع می شده اند و پایگاه بسیار امنیتی و مهمی بوده است. در سال ۱۸۲۷ نیز به علت یک انفجار مهیب از وسایل جنگی و نظامی بنای داخلی کمی تخریب شد ولی در سال ۱۹۰۰ مجددا اقدام به بازسازی آن کردند. در خیابانی که یک کلیسای جامع ارمنی در آن قرار دارد می توانید بهترین راه ممکن برای رسیدن به این مکان را در اختیار خود داشته باشید. این کلیسا سنت جورج نام دارد. بعد از گذشتن از مطبخ و حمام و مسجد قادر به تماشای قلعه خواهید بود.

نارین قلعه تفلیس

نارین قلعه به جز آن که جاذبه دیدنی تاریخی باشد، بهترین مکان برای دیدن چشم انداز شهر تفلیس است. بعد از تماشای نارین قلعه از قسمت ورودی قلعه به جهت غرب مسیری قرار دارد که شما را به “کارتلیس ددا” یا مادر گرجستان رسانده و در دره پایین قلعه ناریکا تفلیس، چشم اندازی زیبا و سرسبز قرار دارد که باغ گیاه شناسی تفلیس نام گذاری شده است. پس اگر به گرجستان سفر کردید حتما سری به تفلیس بزنید.


موضوعات مرتبط

سفر به قاره اروپا ،