کاربر عزیز،
به وبسایت سفر | تورهای مسافرتی خوش آمدید

دانستنی های بمبئی

امروزه بسیاری از کشور های جهان بریا پیشرفت صنعت گردشگری خود تلاش های بسیار و متعددی می کند که این خود نشان دهنده  اهمیت این صنعت است . درد دامه با وبلاگ سفر همراه ما باشید تا نکات مهمی را در اختیار شما بگذاریم. یک از مهم ترین قسمت های کشور هند بمبئی می باشد که بسیاری از فیلم های سینمای بالیوود در آن ساخته می شود.بمبئی از بمبئی مامبا ، نام یکی از رب النوعهای هندی ، گرفته شده است. بمبئی در زبان هندی به معنای ساحل  دریا خوب است. این نام را، استعمارگران پرتغالی روی این شهر نهادند. مرکز فروش چندی چوک این بخش جایی برای گردش و یا خرید می باشد.

دانستنی های بمبئی

البته باید به این موضع هم توجه داشت باشید که افرادی  به بازدید از بقعه ها و مزار بزرگان و یا شخصیت های سیاسی و یا فرهنگی  علاقمند هستند از آرامگاه همایون دومین پادشاه مغولی هند که با معماری ایرانی آراسته شده بازدید کنند ,در نزدیکی آرامگاه همایون قبر صوفی بزرگ هند خواجه نظام الدین اولیاء قرار دارد.

هند سرزمین تصوف و عرفان  است از این رو  در این سرزمین عرفا و صوفیان از اهمیت ویژه ای برخوردارند .مکانهای دیگر که دیدن آن ها برای علاقه مندان به معماری و حتی مسافران خالی به دور از لطف نیست قطب منا است که از اولین بناهای معماری به سبک هندو اسلامی می باشد.

دانستنی های بمبئی

شما هم در نظر داشته باشید که د به هندوستان آمد و سراغی از شخصیت بزرگ هند یعنی ماهاتاما  گاندی نگرفت مزار او در دهلی است  و دیدن آن را فراموش نکنید , از دیگر جاهای ارزشمند  این شهر معبد نیلوفر و معبد آکشاردام  است که از بزرگ ترین معابد هندی در دنیا می باشند.این شهر با وسعتی برابر ۶۰۳ کیلومتر مربع و جمعیتی بالغ بر ۱۳٫۳ میلیون نفر در سال۲۰۰7 یکی از چهار شهر بزرگ و پرجمعیت کشور هندوستان است.البته یک از بهترن مکانها بریا سفر در هند بمبئی می باشد که خته بسیار سرسبز با آب و هوای استوایی است. این شهر در غرب کشور هند در ساحل دریایامارات واقع شده‌است. بمبئی یکی از شهرهای بزرگ و پرجمعیت هندوستان و پایتخت تجارتی آن به شمار می‌رود. آب و هوای بمبئی در مجموع گرم و مرطوب است و مانند بسیاری از نقاط جنوبی و مرکزی هند دارای ۳ فصل از سال می‌باشد . شهر بمبئی عظیم ترین بندر هند در ساحل غربی این کشور که بارگیز های متعددی در آنجا انجام می شود.

موضوعات مرتبط

سفر به قاره آسیا ،