کاربر عزیز،
به وبسایت سفر | تورهای مسافرتی خوش آمدید

با کشور هندوراس آشنا شوید

سفر یکی ازبهترین اتفاقات در زندگی آدم می باشد ، که می تواند روحیه انسان را تغییر دهد و باعث ایجاد نشاط در روحیه انسان شود. کشورهایی هستند که با توجه به فضاهای بسیار زیبایی که دارند کمتر شناخته شده اند . نام هندوراس را احتمالا زیاد نشنیده اید؛ کشوری در آمریکای مرکزی که جاذبه های گردشگری بی نظیرش هر گردشگری را جهت سفر به این کشور وسوسه می کند.در این مطلب  با کشور هندوراس آشنا شوید.

اصولا این کشور در عرصه سیاست حرفی برای گفتن ندارد و شاید نامش همچون کشورهایی مثل چاد یا گینه بیسائو و حتی جیبوتی برای بعضی ها کاملا جدید باشد! این کشور آنقدر کم شناخته شده است که وقتی تیم ملی فوتبال آن به جام جهانی ۲۰۱۴ برزیل راه پیدا کرد خیلی ها بشدت متعجب شدند!

هندوراس
هندوراس

زبان رسمی این کشور قاره آمریکا اسپانیایی بوده و چیزی در حدود ۸٫۵ میلیون نفر جمعیت دارد. این کشور برای نخستین بار استقلال خود را در سال ۱۸۲۱ میلادی پیدا کرد اما تا سال ۱۹۸۰ همچنان درگیر جنگ های مختلف یا روی کارآمدن دولت های نظامی و دیکتاتورها بود که پس از این زمان میانه روهای متمایل به سیاست های کشور آمریکا روی کار آمدند.

اما بگذارید با کشور هندوراس بیشتر آشنا شویم و چند جاذبه گردشگری آن را نیز به شما معرفی کنیم.

نگوسیگالپا، ارزان ترین شهر توریستی هندوراس

نگوسیگالپا نام مرکز هندوراس است که در واقع نهمین شهر ارزان دنیا بلحاظ گردشگری است. در مرکز این شهر، آپارتمان های دو خوابه برای اجاره وجود دارد که تنها ماهیانه ۷۰۰ دلار برای شما خرج بر می دارند، در صورتی که اگر همین آپارتمان را در هنگ کنگ اجاره کنید، باید نزدیک به ۷ هزار دلار هزینه کنید، ضمن اینکه مکان های گردشگری و جاذبه های متعددی هم در این شهر خواهید دید و نسبت به مکزیک همسایه شمالی اش، بسیار به صرفه تر است.

خطرناك‌ترین فرودگاه جهان در هندوراس قرار دارد!

شاید باور نکنید اما در همان لحظه ای که پرواز شما قصد نشستن در فرودگاه هندوراس را دارد با اولین جاذبه این کشور که احتمالا خیلی هم به مذاق شما خوش نخواهد آمد، آشنا خواهید گردید. دقیقاً در آخرین لحظه‌ای كه شما به زمین نزدیك‌ می‌شوید و مطمئن هستید تا لحظاتی دیگر سقوط می‌كنید، ناگهان هواپیما با زاویه‌ای تقریبا ۴۵ درجه به دور خود چرخیده و آن ‌وقت، شما تازه باند فرودگاه را خواهید دید!

لندینگ در فرودگاه هندوراس!
لندینگ در فرودگاه هندوراس!

باید به این نکته اشاره کنیم که این فرودگاه را در میان دره‌ای كاسه شکل ساخته‌اند و به همین علت فرودگاه پایتخت هندوراس در صدر لیست خطرناك‌ترین فرودگاه‌های جهان قرار گرفته است. لازم بذکر است که ارتفاع فرودگاه مركزی هندوراس از سطح دریاهای آزاد، ۱۰۰۰ متر است و هواپیماها مجبور هستند برای رسیدن به فرودگاه، از منطقه‌ای کاملاً کوهستانی عبور کنند و پس از یك چرخش شدید که معمولا باعث وحشت مسافران می شود، به باند فرود نزدیك شوند.

گشت و گذار در مایاها

بگذارید به شما این نکته را بگوییم که در سالیان اخیر یکی از محبوب‌ترین جاذبه‌های گردشگری هندوراس، ویرانه‌های شهر تاریخی کوپان بوده است. کوپان در حقیقت نام یکی از شهرهای مایاهای باستان است که در دوران شکوفایی مایاها، از رشد بسیار چشمگیری برخوردار بوده است.

اگر قصد دارید که تمامی قسمت‌های كوپان را مشاهده کنید، باید حداقل دو روز وقت بگذارید! بنابراین توصیه می کنیم با فشرده کردن زمان بازدیدتان آن هم به بهانه نبود وقت، خود را از زیبایی‌های بی مانند آن محروم نکنید. گفتنی است راه رفتن در تونل‌های زیر خرابه‌ها که وضعیت شبح‌وار و بسیار ترسناکی دارند، از بخش‌های بشدت هیجان‌انگیز دیدار از شهر مایاها محسوب می گردد.

باغ پروانه رواتان

و اما یکی دیگر از جاذبه های فوق العاده تماشایی هندوراس…

باغ پروانه رواتان
باغ پروانه رواتان

باغ پروانه رواتان از معدود جاذبه های این کشور است که در جاهای دیگر دنیا به مانند آن را نمی توان مشاهده کرد. اگر علاقه مند به تماشای این موجودات زیبای خداوند هستید، حتما باید یک روز کامل را نیز به گردش در این باغ حیرت انگیز اختصاص دهید.موضوعات مرتبط

سفر به قاره آمریکا ،